W najbliższy weekend zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, w okolicy Śnieżnika jest prawie metr śniegu, a czegoś takiego na pewno nie uświadczymy we Wrocławiu 😉 Dlatego zapraszam wszystkich znudzonych szarością miejskiego życia na biwak w cudownych, zimowych warunkach.

Przy okazji wyjazdu będziemy ostrzyć sobie apetyty na inne wydarzenie, które odbędzie się pod koniec miesiąca – biwak Trzy Wieże (organizowany przez Basię i Przemka). Na biwaku Czarno-Borówkowym będziemy mogli podziwiać widoki również z trzech wież (na Czarnej Górze, Borówkowej i Jaworniku Wielkim), a w schronisku na Śnieżniku będzie można napić się piwka. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które nie będą na biegówkach i mają ochotę spędzić weekend w górach 🙂

Chętni proszeni są o maila na adres: michal.k.k44 [małpa] gmail.com, do dnia 08 lutego, do 12:00.

Poniżej kilka najważniejszych informacji:

  1. Gdzie i jak jedziemy: Wyruszamy w piątek o 6.24 z Wrocławia Głównego pociągiem Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław-Międzylesie do stacji Długopole Zdrój, gdzie dojedziemy o 8.31.
  2. Dlaczego tam? Bo na Śnieżniku jest teraz metr śniegu ? A na weekend prognozy przewidują piękne słońce i -12 stopni w nocy. Czego więcej człowiekowi do szczęścia potrzeba? Fajnych tras, widoków, ale przede wszystkim towarzyszy ?! Dlatego proszę Was o deklarację, czy jedziecie ze mną, czy nie. Wystarczy jedna osoba, ale im więcej tym weselej ?
  3. Trasy: dzień pierwszy to wędrówka przez Kotlinę Kłodzką, z Długopola docieramy do Międzygórza, skąd wdrapiemy się do schroniska na Śnieżniku, a jak chęci dopiszą to i na sam Śnieżnik. Śpimy przy wiatce w okolicy Żmijowca. https://mapa-turystyczna.pl/route/mhtc
    Dzień drugi to wieża widokowa na Czarnej Górze, przejście przez Stronie Śląskie, nocleg na rozdrożu zamkowym nieopodal ruin zamku Karpień. https://mapa-turystyczna.pl/route/mhta
    Dzień trzeci to Dwie Wieże na Borówkowej i Jaworniku Wielkim, schodzimy do Złotego Stoku, skąd o 16.30 mamy autobus do Kłodzka, a stamtąd pociąg do Wrocławia.
  4. Nocleg: mam dwa miejsca w namiocie, wezmę siekierkę, więc czekają nas dwa ogniska ? Jeśli będzie nas więcej, będę próbował załatwić namioty sktowe od Dziekana Kłosa. Mam też do pożyczenia jeden palnik, więc to nie będzie problemem.
  5. Czego potrzebuję: przede wszystkim chęci, by ruszyć zadek z krzesła ? Poza tym najważniejszy jest śpiwór, najlepiej z komfortem na -10 stopni, ewentualnie działa rozwiązanie ze spaniem w dwóch mniej ciepłych śpiworach. Dużo daje też dobra karimata, izolacja od podłoża to podstawa! Oprócz tego standardowo to czego używacie na górskiej zimowej wycieczce i na letnim biwaku.

Ze względu na brak czasu proszę Was o deklarację do 08 lutego, do 12:00, żebyśmy zdążyli się spakować ? Osobom zdeklarowanym wyślę oświadczenie uczestnika, które będzie obligatoryjne do uczestnictwa w biwaku.

Do zobaczenia na szlaku,
Michał