Zapraszamy na Biwak Zimowy w Rudawach Janowickich, 1-3 lutego.

W ciągu dnia będzie można nacieszyć oczy ośnieżonym, górskim krajobrazem, a wieczorami ogrzać się przy ognisku.

Zachęcamy do wzięcia udziału Studentów wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej, Studentów pozostałych uczelni wyższych, sympatyków SKT PWr, a także wszystkich chętnych spróbowania tej formy aktywności.

Studencki Klub Turystyczny PWr zapewnia sprzęt w postaci namiotów oraz palników. Pozostałe koszty wyjazdu uczestnik ponosi we własnym zakresie (zrzutka, dojazd, wyżywienie, ewentualne opłaty za noclegi). Uwaga! Uczestnik powinien zapewnić sobie kartusz, a także zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy (więcej szczegółów poniżej).

Studencki Klub Turystyczny PWr nie zapewnia w trakcie trwania wyjazdu uczestnikom ubezpieczenia NNW, ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ani żadnych innych form ubezpieczeń. W związku z tym, warunkiem uczestnictwa jest podpisanie stosownego oświadczenia, w którym uczestnik deklaruje, iż bierze udział w wyjeździe na własne ryzyko i własną odpowiedzialność (druk w załączniku poniżej).

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z poprzednich Biwaków SKT (zarówno zimowych jak i pozostałych), które mogą Was zachęcić:

Termin:

• 1 – 3 lutego 2019 r. (będzie również możliwość dołączenia do grupy w sobotę, 2 lutego. Osoby zainteresowane taką opcją proszę o kontakt – dane poniżej).

Miejsce:

• Rudawy Janowickie

Zrzutka:

• 10,00 zł (płatne przelewem na konto: Przemysław Dyk, nr konta: 91 1140 2004 0000 3602 3750 4386, w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko zgłaszającego)

Noclegi:

• Bezpłatne w namiotach.

Wyjazd:

• Rankiem 1 lutego (koszt transportu od 30,00 – 40,00 zł).

• W niedzielę, 3 lutego do Wrocławia w godzinach wieczornych (koszt transportu od 40,00 – 50,00 zł).

Wyposażenie:

1. Jedzenie (bez gotowania/podręczne w ciągu dnia, do gotowania/obiadowe na wieczór, słodycze)
  2. Woda (zapas do picia i gotowania na około 1,5 dnia, prawdopodobnie będzie możliwość uzupełnienia zapasów wody w kolejnych dniach – więcej szczegółów w terminie późniejszym, dodatkowo wg potrzeb herbata/kawa/cukier)
  3. Odzież (wewnętrzna ciepła, zewnętrzna przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki)
  4. Buty (najlepiej górskie)
  5. Sprzęt (szczegóły poniżej).

Ekwipunek:

1) podstawowy:

• namiot (zapewnia SKT, uwaga! w przypadku posiadania własnego namiotu należy zaznaczyć to w zgłoszeniu, w przeciwnym razie na zbiórce tuż przed wyjazdem otrzymacie namiot SKT)
  • palnik na kartusz z gwintem (zapewnia SKT, uwaga! w przypadku posiadania własnego palnika należy zaznaczyć to w zgłoszeniu, w przeciwnym razie na zbiórce tuż przed wyjazdem otrzymacie palnik SKT)
  • kartusz (np. gwintowany GoSystem 445g lub Primus Power Gas 450g, np. na namiot)
  • śpiwór (wymagane minimum 0 stopni w komforcie, zalecane od 0 do -5 stopni w komforcie)
  • menażki/kubek/sztućce/nóż (wystarczy zestaw menażek na kilka osób, np. na namiot)
  • karimata lub mata (jeśli ktoś ma wybór, to lepsza będzie grubsza)
  • stuptuty
  • termos
  • czołówka (uwaga! zapasowe baterie)
  • telefon (uwaga! naładować baterię)
  • worki (dodatkowa ochrona dla odzieży w plecaku w razie deszczu, obowiązkowo każdy powinien posiadać worek na śmieci, które zawsze należy zabierać ze sobą, najlepiej umożliwiający przywiązanie go do plecaka)
  • niezbędnik toaletowo-kosmetyczno-higieniczny wg. uznania (np. papier, mokre chusteczki, itd.)
  • podstawowa apteczka (np. opatrunki, plastry, węgiel, tabletki przeciwbólowe)

2) dodatkowy (opcjonalne):

• aparat (uwaga! zapasowe baterie)
  • kije trekkingowe
  • kompas/mapa/gps (uwaga! zapasowe baterie)

Kontakt:

Przemek Dyk: e-mail przemek.dyk [małpa] gmail.com , telefon 794 427 585
Basia Zajchowska: e-mail bzimnowo [małpa] poczta.onet.pl , telefon 697 290 224

Uwaga! Dalsze informacje dotyczące wyjazdu będą kierowane już bezpośrednio do uczestników.

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości proszę o kontakt.

Z turystycznym pozdrowieniem,

Przemek i Basia

Politechniki Wrocławskiej

Żródło zdjęcia: http://www.karolnienartowicz.com/8-najpiekniejszych-szlakow-w-rudawach-janowickich/?fbclid=IwAR1V90T-gk6XIjpuOg6cxnPAnKjUfbkoxe-l8FCycwWQMR6OO4VCIW8BRtI