Cześć!

Zbliżają się szóste Biegówki z SKT. Istnieją miejsca, które trudno przebić jakością, dlatego tak, jak co roku, wybieramy się do Jakuszyc, a spać będziemy w Chatce Robaczka.

W planach mamy 3 dni biegania na nartach, a wieczorami będziemy ogrzewać się ciepłem z kominka i (jeśli ciepła z kominka nie wystarczy) grzańcem.

Chatka znajduje się bardzo blisko tras biegowych, można nawet praktycznie do niej samej dojechać na nartach (przy odpowiednich warunkach śniegowych, oczywiście). W Chatce dostępna jest kuchenka gazowa oraz garnki, sztućce i talerze do przyrządzania jedzenia. Śpimy na podwójnych łóżkach w pokojach 10-12 osobowych.

Tym, którzy nie posiadają własnego kompletu nart, zorganizujemy sprzęt z wypożyczalni. Jako grupa możemy liczyć na drobną zniżkę.

Studencki Klub Turystyczny PWr nie zapewnia w trakcie trwania wyjazdu uczestnikom ubezpieczenia NNW, ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ani żadnych innych form ubezpieczeń. W związku z tym, warunkiem uczestnictwa jest podpisanie stosownego oświadczenia, w którym uczestnik deklaruje, iż bierze udział w wyjeździe na własne ryzyko i własną odpowiedzialność (druk w załączniku poniżej).

A co, jeśli nigdy nie jeździłem/am na biegówkach?

Nie musisz mieć doświadczenia, by do nas dołączyć. Niejedna osoba zaraziła się od nas miłością do biegówek już od swojej pierwszej wyprawy. Ponadto zorganizujemy trasy o różnej długości, aby zapewnić każdemu możliwość wyhasania się adekwatnie do swoich chęci i kondycji. Przy odpowiednim zainteresowaniu zorganizujemy szkolenie z wykwalifikowanym trenerem narciarstwa biegowego (proszę o deklarację chęci wzięcia udziału w ankiecie przy zapisach na wyjazd).

Ramowy plan wyjazdu:

• 25.01 (piątek) wyjazd PKP z Wrocławia pociągiem ok. godz 6-7 rano do Szklarskiej Poręby Górnej, zostawienie ekwipunku w Chatce Robaczka, przejazd pociągiem na Polanę Jakuszycką do wypożyczalni; krótka przejażdżka i powrót na nartach do Chatki
  • 26.01 (sobota)  spędzamy cały dzień na nartach
  • 27.01 (niedziela)  ruszamy rano na trasę biegową zostawiając nasze rzeczy w Chatce. Ok. godz 14-15 oddajemy narty w wypożyczalni i wracamy do Chatki odebrać rzeczy i wracamy do Wrocławia pociągiem ze Szklarskiej Poręby Górnej ok. 17-18

Transport:

• Do Chatki Robaczka można dojechać również własnym autem. Niezbędne mogą się okazać łańcuchy – coroczną tradycją stało się wpychanie samochodów i palenie sprzęgieł na stromym podjeździe jakieś 500 m od Chatki.
  • Ok. 20 minut piechotą od Chatki znajduje się stacja Szklarska Poręba Huta, skąd można dostać się pociągiem na Polanę Jakuszycką (relacja Szkl. Por. G – Kořenov)

Miejsce:

Schronisko Turystyczne „Chatka Robaczka”

1. Żeromskiego 23

58-580 Szklarska Poręba-Górna

Noclegi:

• 2 noce w pokojach 10-12 osobowych, cena: 30 zł/noc, w tym wliczony prysznic i opłata klimatyczna. Uwaga! Trzeba zabrać własne śpiwory!
  • Śpimy na dwuosobowych kanapach, zatem single niech spodziewają się towarzysza na dwie noce!

Wpisowe:

• 40 zł, płatne w ciągu 2 dni roboczych od dokonania rezerwacji na konto:
    Szymon Szymczak
    nr. konta: 53 1020 2124 0000 8202 0083 0570
    Przelewy proszę tytułować “Biegówki <imię> <nazwisko>. Można zapłacić za kilka osób jednocześnie.

Z zaliczki 30 zł zostanie przeznaczone na poczet pierwszego noclegu, zaś 10 zł będzie przeznaczone na cele związane z działalnością statutową SKT, jak np. zakup i naprawa namiotów oraz innego sprzętu turystycznego.

• Zgłoszenia przyjmowane są jedynie poprzez formularz: https://goo.gl/forms/pTaePdJ7Tif0z9Wt1

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona! Przewidujemy max. 36 uczestników. Ograniczenie wynika wyłącznie z chęci zapewnienia uczestnikom jak najlepszych wrażeń – w zbyt dużych grupach część osób marzła by czekając na tych, którzy wylewając siódme poty, próbowali by dogonić resztę.

Organizator po otrzymaniu zgłoszenia oraz przelewu w kwocie równej wpisowemu za wszystkich zgłaszanych uczestników w ciągu kilku dni potwierdzi poprzez e-mail uczestnictwo w wyjeździe. W przypadku braku takiego potwierdzenia proszę o kontakt.

Koszty:

• Nocleg: 2 * 30 zł = 60 zł
  • Wypożyczenie nart: ok. 25-30 zł/dobę (zależy od zniżki dla grupy)
  • Transport do Chatki: Bilet PKP normalny ok. 25 zł
  • Transport kolejowy do Polany Jakuszyckiej: ok. 5 zł za bilet normalny
  • Składka na działalność SKT: 10 zł
  • Zrzutka na grzaniec: 10-15 zł
  • Ew. udział w szkoleniu z trenerem – cena do ustalenia, w zależności od liczby chętnych.

Wyposażenie:

1. Strój
    • Lekka kurtka + polar + koszulka (polecamy termoaktywną) przy ujemnych temperaturach.
    • Na nogi najlepiej sprawdzą się legginsy lub getry do biegania. Poniżej 0 – -5°C polecamy włożyć dodatkową bieliznę termoaktywną. W przypadku braku powyższych można ew. założyć spodnie górskie + bieliznę. Odradzamy wszelkie ocieplane spodnie narciarskie, gdyż będzie wam w nich po prostu za ciepło. Jeansy też nie są najlepszym pomysłem. 🙂
    • Lekki plecak na picie, prowiant i zdjętą odzież, gdy będzie Wam za ciepło.
      Buty będzie można zostawić w wypożyczalni i odebrać je po zdaniu nart lub zabrać ze sobą w plecaku.
  2. Ekwipunek
    • Śpiwór (w Chatce jest ciepło, wystarczy jakikolwiek)
    • Czołówka
    • Buty górskie
    • Telefon (w Chatce są dostępne gniazdka elektryczne w sali na dole)
    • Kosmetyczka
    • Podstawowa apteczka (np. opatrunki, plastry, węgiel, tabletki przeciwbólowe)
  3. Dodatkowo – opcjonalnie

Dalsze informacje:

Kontakt:

• Szymon Szymczak
    szymon.szymczak.89[małpa]gmail.com
    +48 603 24 21 24

Dalsze informacje dotyczące wyjazdu będą kierowane już bezpośrednio do uczestników drogą mailową.

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości proszę o kontakt – preferuję mail lub telefon zamiast Facebook Messengera. 😉

Z turystycznym pozdrowieniem,

Szymon Szymczak