Tradycyjnie, jak co roku, jako Studencki Klub Turystyczny obchodziliśmy urodziny naszego opiekuna Zbigniewa Kłosa, a także podsumowaliśmy kończący się rok. Wydarzenie odbyło się w Batorowie (09.12-10.12) 2017r.

Była to szczególna uroczystość, ponieważ nasz opiekun chciał się z nami pożegnać, więc zgromadziliśmy w ośrodku nie tylko aktywnych członków, ale też naszych starszych kolegów i koleżanki, którzy tworzyli Studencki Klub Turystyczny. Zgromadziło się nas ponad 80 osób. Była to niesamowita okazja do wysłuchania wielu ciekawych opowieści o górach i Politechnice Wrocławskiej sprzed lat. Wydarzenie rozpoczęła sobotnia trasa piesza z Kudowy Zdrój, którą przygotował i poprowadził Michał Kaczmarek, uczestniczyło w niej   dziesięć osób. W ośrodku czekał już na nich ciepły posiłek, przygotowany przez osoby, które dojechały wcześniej.

Wieczór rozpoczęliśmy tortem z okazji urodzin dziekana Kłosa. Następnie nasz były Prezes Rafał Sztandera podziękował, za cały rok wspólnych wyjazdów i pracy. Wręczył wyróżnionym osobą drobne upominki, a tłum nagrodził ich ‘monoklaskiem’. Następnie obejrzeliśmy film podsumowujący przygotowany przez Marysię Obodzińską.

Po wszystkich podziękowaniach nadszedł czas na zabawę. Nagłośnieniem i muzyką zajął się niezawodny Krystian Mrożek. Tańce trwały do rana.

W niedzielę czekały na nas jak zawsze niezastąpione kanapki dziekana. Część SKT-owiczów ruszyła na trasę pieszą do Kudowy, Szczytnej, część wróciła samochodami.

Grudnówka jest wręcz rodzinnym wydarzeniem, podczas którego spotykamy się z wszystkimi miłośnikami podróży i omawiamy nasze przeszłe i przyszłe wydarzenia.

Koordynatorem wydarzenia była Martyna Arcisz.