Podczas weekendu 12-14 kwietnia 2019, w Rzeczce koło Walimia, odbyła się 47 odsłona Rajdu Elektryka organizowanego od ponad 20 lat przez – Studencki Klub Turystyczny (SKT) Politechniki Wrocławskiej.

Sama nazwa wydarzenia może być myląca i powodować powstanie pytania: czy jeśli jest to Rajd Elektryka, to znaczy, że jedynie studenci z tego wydziału mogą brać w nim udział? Odpowiedzią jest: trzy razy nie!

• NIE, ponieważ jest to rajd nie tylko dla studentów. Biorą w nim udział zarówno absolwenci jak i rodziny z dziećmi, pracownicy uczelni oraz osoby, które po prostu dzielą zamiłowanie do gór i natury.
  • NIE, ponieważ jest to rajd ogólnowydziałowy co znaczy, że wszystkie cyferki od 1 do 16 poprzedzające literkę W mogą wziąć w nim udział oraz dołączyć do rodziny SKT.
  • NIE, ponieważ jest to rajd ogólnouczelniany. Organizatorom jest niezmiernie miło, kiedy podczas wyjazdu i rozmów przeprowadzanych z Uczestnikami dowiadują się, że zdobywają oni wyższe wykształcenie na innych wrocławskich (i nie tylko) uczelniach.

W ostatnim Rajdzie wzięli udział studenci wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej, a najliczniejszą grupę stanowili studenci Wydziału Elektrycznego – ponad 100 osób. Ponadto na Rajd przyjechało blisko 50 absolwentów, a także pracownicy Politechniki Wrocławskiej. W sumie grono uczestników liczyło 230 osób! Podczas wyjazdu uczestnicy usmażyli wspólnie blisko 600 kiełbasek. Przetańczyli około 12 godzin na parkiecie. Śpiewali do świtu piosenki pod gwieździstym niebem i przy dźwiękach gitary. Przeszli blisko 200 kilometrów po przytulnym krajobrazie jakim ich obdarzyły Góry Sowie. Organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych tras dla każdego. Od długodystansowców po 5 kilometrowe spacerki.

Zarząd klubu chciałby złożyć serdeczne podziękowania, za pomoc finansową oraz organizacyjną, dla: Prorektora dr. inż. Jacka Lamperskiego, Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. Waldemara Rebizanta, opiekunów klubu dr. hab. Zbigniewa Kłosa oraz dr. Bartosza Brusiłowicza oraz wszystkim członkom klubu SKT i pomocnikom biorącym czynny udział w organizacji rajdu.

Rajd Elektryka stał się najbardziej rozpoznawalnym wyjazdem jaki jest organizowany przez Studencki Klub Turystyczny, zapoczątkowanym przez dr. hab. inż. Zbigniewa Kłosa. Odbywa się cyklicznie dwa razy do roku. Jesienna odsłona (październik) żegna razem z nami lato a przy wiosennej (kwiecień) budzimy się z zimowego letargu. Przez 20 lat uczestnicy odwiedzili mnóstwo zakątków Dolnego Śląska m.in. Duszniki Zdrój, Karłów, Przesiekę, Bolesławów, Srebrną Górę i wiele innych. Z każdego wyjazdu wracaliśmy z uśmiechem, z nowymi znajomościami i z wspomnieniami, którymi się dzielimy na porajdowych spotkaniach.

Studencki Klub Turystyczny już od kilkunastu lat zbiera rzeszę wielbicieli górskich klimatów i podróży. Aktualnie w Klubie działa około 100 aktywnych członków. Niektórzy dołączyli do nas na początku swoich studiów, inni dowiedzieli się o nas już po utracie statusu studenta. Nieważne kiedy, ważne, że te osoby dalej są, działają oraz wspierają naszą działalność do dnia dzisiejszego. Mimo tego, że Rajd Elektryka jest naszym najbadziej charakterystycznym wydarzeniem, mamy tego więcej! Co roku zapraszamy na zimowe biwaki organizowane przez doświadczonych członków klubu, rajdy posesyjne, co by się odciąć od nauki i odsapnąć po ciężkiej sesji, dwutygodniową wyprawę wakacyjną, obozy selekcyjne przed wyprawą wakacyjną w klimatycznej Chatce Górzystów w Górach Izerskich i inne. Organizujemy także wyjazdy na żagle, biegówki, narty i kajaki.

Po więcej informacji dotyczących bieżących wydarzeń oraz sposobu dołączenia do klubu zapraszamy na skt.pwr.edu.pl

zdjęcia Paulina Skrzyniecka